Makaleler » Blog » Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapın

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapın

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapın

Apple Music şarkılarını alarm sesi yapmayı tüm Apple kullanıcıları istiyor. Çünkü günümüz hayat koşuşturmalarında, yoğun tempo iş hayatlarında insanlar zihinsel ve fiziksel anlamda yorgun düşerek uykuya dalıyorlar ve uyanmakta güçlük çekiyorlar. Bazen 24 saat uyumadan çalışan insanlar bazense sabaha karşı uyumak için vakit bulabilen insanlar var. Bunun sonucunda uyanmakta güçlük çeken kişilerin kaliteli ve gerçekten uyandıran alarm seslerine ihtiyaçları doğuyor.

Yapılan psikolojik araştırmalara göre insan uyumadan önce kendisine şu kadar saat sonra uyanmalıyım telkinini tekrar ettiği zaman, tamı tamına olmasa da o saatlerde uyanabiliyor. Bu insan kendisini şartlamasıyla alakalı bir durumdur. Ancak günümüz şartlarında gerek hava kirliliği gerek doğallığı kalmamış tükettiğimiz yiyecekler gerek iş hayatının daha stresli hale gelmesi, gerekse geçim sıkıntısı insanları uyutmayan uyutursa da uyanmayan bireylere dönüştürmüştür.

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapmanın Faydaları

Apple Music şarkılarını alarm sesi yapmak bu yüzden işe yarar görünüyor. Çünkü Apple Music alarm sesi yapmanın, insanlar tarafından daha keskin uyandırma özelliğine sahip olduğunu keşfetmiş gibi görünüyor. Kendileri seçebilecekleri, kendilerini uyandırabileceğini düşündükleri Apple Music’te şarkıyı alarm sesi yapmak kullanıcıları uyanmak adına daha güvende hissettirdiği bir gerçek.

Şimdi Apple Music şarkılarını alarm sesi olarak ayarlama için yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapma Yöntemi

Apple Music uygulamasına giriş yapın. Sevdiğiniz müziği arama motorunda aratın. Alarm sesi olmasını istediğiniz müziğinizi seçin ve alt köşesindeki üç nokta (…) ibaresine basın. Sonrasında müziklerinize ekleyin. Uygulamanın altında bulunan müziklerim sekmesine basın ve içine girin. Açılan sekmede alarm sesi yapmak için seçtiğiniz müziğinizi bulun. Üzerine bastığınız zaman çıkan seçeneklerden bulut resmine basın. Böylece seçtiğiniz müziğiniz telefonunuza inmeye başlayacak. Bu işlem bittikten sonra alarmınıza giriş yapın. Yeni alarm eklemek için artı simgesine basın müziklerim kısmına girdikten sonra bir müzik seçin butonuna basın. Az önce indirdiğiniz müziğinizi bulun ve seçin.

Aslında bu işlem bu kadar kolay. Bir kere yaptıktan sonra eliniz alışır ve hep yardım almadan yapabilirsiniz. İşlemleri başarıyla gerçekleştirdiniz. Apple Music şarkılarını alarm sesi yapmayı başardınız.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5