Makaleler » Blog » Apple çocuklara Swift PlayGrounds ile programlama öğretecek

Apple çocuklara Swift PlayGrounds ile programlama öğretecek

Apple çocuklara ve yeni başlayanlara Swift PlayGrounds ile programlama öğretecek. Özellikle çocukları teknoloji canavarlarını yetiştirmek üzere tasarlanan projesi yarın yayınlanıyor.

Swift PlayGround’u yarın yayınlayacak

Apple iPad  ile çalışan yeni bir uygulama olan interaktif bir arayüzle kodlama öğrenebileceğiniz yeni uygulamayı hayata geçiriyor.  Geleceğin programcılarını eğitmek için çocuk ve öğrencilere yönelik hazırlanan Swift PlayGround’u yarın yayınlayacak.  Bu program Apple tarafından geliştirilen önemli programlarda biri olacak.

Google, Minecraft hatta Star Wars uygulamaları ile programlamaya giriş dersini  çocuklara yönelik olarak uygulamaya sokmuştur.Dünyanın en büyük ve öncü teknoloji üreticileri arasında yer alan firma, yarın yani 13 Eylül 2016’da iOS, OS X, WatchOS, tvOS platformlarında Swift PlayGrounds u yayınlayarak programlamayı kullanıma açacak.

Swift PlayGrounds yazılımında, çocukları sıfırdan başlayarak programlama tecrübesi yaşatacak ve geleceğin programlamacıları olması için teşvik edecek..
Ancak yazılım, çocuklara adım adım destek vererek, onların uygulamalar yaratmalarına olanak tanıyacak. İçerik ve şablon uygulama sayesinde, minikler, doğrusal olmayan programlama dillerini öğrenecek. Hevesli çocuklar ise, uygulamanın ipuçları ile daha üst bir seviyeye erişebilecek. Ve yeteneklerin açığa çıkarılmasında bu proje etkin bir rol oynayacak.

Apple; Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Afrika ülkelerinde öğrencilere yüzlerce tablet dağıtımı yapacak ve  eğitim alanında destek ve teşviklere devam edecek. Buna ek olarak Amerika, Hollanda, Hong Kong, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya ve Yeni Zelanda’da, programlama aracını dağıtıma sunacak. Uygulama, desteklenen ülkelerde proje ücretsiz olarak yayınlanacak

Yaşama dair ne varsa birbiral

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5