Makaleler » Blog » Apple Clips Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple Clips Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple Clips Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple Clips Uygulaması, Apple tarafından yeni geliştirilen fotoğraf ve video düzenleme uygulamasıdır. Apple Clips Uygulaması, benzer uygulamalardan farklı olarak kullanıcılar fotoğraf, video ve müzik dosyalarını birleştirebiliyor. Sadece dosya birleşimi değil fotoğraf ve videolarınıza animasyonlar ekleyebilmenizi, çizgi romanlar oluşturmanızı ve alt yazı ekleyebilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca uygulama Prisma, Snapseed ya da benzeri uygulamalar ile birlikte kullanılabiliyor.

Clips Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

İOS sistemine sahip 10.3 veya daha güncel bir sürümün yüklü olduğu İPhone, İPad ve iPod touch serilerinin cihazlarına özel bir uygulamalıdır. Cihazınıza Apple mağazasından indirerek Clips kullanıcısı olabilirsiniz.

Clips Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Yeni geliştirilen Apple Clips Uygulaması, fotoğraf ve video çekiminin de yapılabildiği bir uygulama olsa da sosyal bir ağ değil olarak tasarlanmamış diğer sosyal ağlarda paylaşabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Fotoğraf, video çekmek veya düzenlemek istediğimiz zaman Clips uygulaması nasıl kullanılır?

  • Anı yakalamak istediğiniz zaman kırmızı kayıt düğmesine basarak istediğiniz uzunlukta video çekebilir veya hareketsiz bir kareyi çekebilirsiniz. Ayrıca arşivden video, fotoğraf çekimi yapabilir seçtiğiniz fotoğrafın istediğiniz süre boyunca görünebilmesini ayarlayabilirsiniz.
  • Video ve fotoğraflarınızda AG Alanları ile alanınızı belirleyerek istediğiniz görsel efektleri kullanarak farklı bir hava katabilirsiniz.
  • Fotoğraf ve videolarınıza Ink, Comic Book, Chrome, Fade, Instant, Transfer ve Noir adlı efektleri uygulayabilirsiniz.  Efektin uygulama süresini de belirleyebilirsiniz.
  • Videolarınız içerisinde kaydolan kelimeleri ‘’Canlı Başlıklar’’ kısmından altyazılı hale getirebilirsiniz. Yazımı yanlış kelimeleri düzeltebilirsiniz. Ayrıca arka planda seste oynatılabiliyor.
  • Fotoğraf ve videolarınıza ‘’Etiketler’’ kısmından dilediğiniz etiketi ekleyebilir ve etiket üzerindeki yazıları da değiştirebilirsiniz.
  • Fotoğraf ve videolarınızdan klip oluştururken başlangıç, ara sahne ve bitişe ‘’ Posterler’’ kısmından ara yüz ekleyebilirsiniz. Ara yüz üzerindeki yazıları da değiştirebilirsiniz.
  • Fotoğraf ve videolarınıza ‘’Müzik’’ kısmından dilediğiniz şarkıları ekleyebilirsiniz. Başlangıç ve bitişlerde herhangi bir düzenleme yapmanıza gerek kalmadan uygulama ayarlama yapmaktadır.
  • Hazırladığınız başyapıtı kolayca paylaşımda bulunabilirsiniz. Bu özellik de Clips uygulamasının sağladığı kolaylıklar arasında yer almaktadır.

Yeni geliştirilen Apple Clips Uygulaması, İOS kullanıcıları diğer uygulamalara ihtiyacı olmadan kendi başyapıtını hazırlayıp paylaşmasını sağlamaktadır.

Deritel Apple aksesuarları ve deri kılıfları sanal marketi.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4