Makaleler » Blog » Android telefonlarda virüs tehlikesi

Android telefonlarda virüs tehlikesi

Telefonlarınızda virüs tehlikesi

Android  işletim sistemi ile kullanılan milyonlarca akıllı telefonda virüs tehlikesi bulaşmış olduğuna dair bir çok haber ve bilgi sanal ortamda paylaşılıyor. Akıllı telefonunuzu fiziki olarak koruyabilirken kılaflar veya ekran koruyucular ile mümkün iken telefonun güvenliğini nasıl sağlayacaksınız.

Özellikle bilinmeyen kaynaklardan dosya transferi, uygulama yüklenmesi ve yasa dışı yollardan uygulama yüklenmeye çalışılması sebebiyle cihazlarınız büyük bir risk altında.

Android telefonlarda virüs tehlikesine dikkat

Eğer cihazınıza bulaşmış android virüsler, telefonunuz içerisinde yer alan kimlik ve banka kartı bilgileriniz gibi önemli bilgilere ulaşabilirler. Tabi güvenlik dışında android telefonların bir çoğu da virüs nedeniyle sürekli olarak takılma ve donmalarla da karşılaşabilir. Bu da telefonunuzdan verim almanıza engel olur.

Android işletim sistemi, cihazların kullanılması esnasında daima yasal uygulama marketlerinden ve güvenilir dosya kaynaklarından yani bildiğiniz ve güvenliğinden emin olduğunuz veri transferine sahip olmalısınız.

Aksi takdir de android telefonların hafızalarına ve diğer sistemsel fonksiyonlarına siz farkında olmadan yerleşen virüslerin tehlikesine maruz kalırsınız.

Bu uygulamaları sunan merkezler telefon kullanıcılarını uyarsa da kişiler bu uyarılara dikkat etmiyorlar. Ücretli Virüslü uygulamaların ücretsiz olarak yüklenmesi, asker veya polis diyerek uygulama veya dosyalara yönlendirme yapılması, ayrıca hediye telefon vaatleriyle telefonumuza yükleniyor. Telefonunuza yüklenen bu virüsler hemen aktif oluyorlar. Bu sayede cihazlarımızın tüm bellek ve işlemci düzeylerine büyük etkilerde bulunarak sistemin aksayarak gitmesine de neden oluyorlar.

Android telefonların virüs problemlerinden kurtulabilmek için ekstra dikkat edilmekle beraber, bilinmeyen site ve kişilerden bu tarz aktarımlara inanılmamalı ve kandırmak için vaad edilen hediyeleriyle de uğraşılmamalıdır.

Birbiral birinci elden kaliteli ve kolay alışveriş sanal marketi

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5