Makaleler » Blog » Android Telefonlarda Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

Android Telefonlarda Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

Android Telefonlarda Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

Android telefonlar ile fotoğraf çekmek, paylaşmak ve depolamak artık günlük yaşamın er alanında yer aldı. Galeri uygulaması, Kamera görüntüleri, WhatsApp görüntüleri, ekran görüntüleri ve diğerleri gibi Albümlerde her fotoğraf ve videoyu kaydeder.

Günlük kullanımda bazen aceleyle veya bilmeden, cep telefonunun Galeri uygulamasındaki fotoğrafların silinmesine veya kaybolmasına neden olan hatalar yaparız.

Bu yazıda Android Galeri uygulamasından silinen fotoğrafları nasıl geri kurtaracağınızın iki yöntemini öğrenebileceksiniz. İşte size Android cihazlarda silinen fotoğrafları geri yüklemeye yardımcı olacak iki google uygulaması

1 - Google Fotoğraflar uygulaması ile kurtarın

Android cep telefonunuzla çekilen, mobil cihazınızdaki herhangi bir uygulamadan indirilen veya WhatsApp aracılığıyla paylaşılan her fotoğraflar otomatik olarak Google Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir.

Galeri uygulamasından bir fotoğrafı silseniz dahi, silinen fotografı kalıcı olarak kaldırana kadar Google Fotoğraflar'da görebilirsiniz.

Google Fotoğraflar ile Android Galerisi'nden silinen fotoğrafları nasıl kurtarırım?

  • Android telefonunuzda Google Fotoğraflar uygulamasını açın
  • Geri yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin
  • Menü simgesine dokunun (sağ üstte üç nokta)
  • Android modelinize bağlı olarak ' Cihaza kaydet' veya 'İndir'i seçin . Fotoğraf zaten cihazınızdaysa bu seçenek görünmez. Görüntü, Android Galerinizde  Albümler > Geri Yüklenenler  klasörüne kaydedilecektir.

Google Drive'dan resimleri kurtarın

Silinen Galeri fotoğraflarını cep telefonunuzda Google Drive hesabınızdan geri alabilirsiniz.

 Android Galeri resimleri Google Drive'dan nasıl geri yüklenir?

  • Google Drive'ı Telefonunuzda veya bilgisayarınızda bir web tarayıcısında açın
  • Yüklenen veya yedeklenen tüm fotoğraflar listelenir. Geri yüklemek istediğiniz fotoğraflara sağ tıklayın ve oradan görüntü dosyalarını kurtarmak için İndir'i seçin.

Not:                              

  • Google Fotoğraflar'da bir fotoğrafı sildiğinizde, bu fotoğraf Google Drive'dan da silinir.
  • Google Drive'daki Google Fotoğraflar klasörü dahil olmak üzere klasörleri sildiğinizde, bu klasörlerdeki fotoğraflar ve videolar Google Fotoğraflar'da kalır.

Dilenen galerileri kurtarmanın diğer uygulamalar için ise android sisteminin kendi uygulamaları, veri kurtarma yazılımları ve bulut uygulamaları ile yapmak mümkün.  En önemli husus ise dikkatli ve bilinçli cep telefonu kullanımı.

Teknolojikariyer android servisi sundu.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5