Makaleler » Blog » Android için En iyi 3 Antivirüs Uygulaması

Android için En iyi 3 Antivirüs Uygulaması

Android için En iyi “3” Antivirüs Uygulaması

Telefon yazılımı ne olursa olsun zararlı yazılımlar ya da kötü niyetli uygulamalar tarafından telefonunuzun işlemcisi zarar görebilmektedir. Buna bağlı olarak bu tür yazılımları defetme açısından android için en iyi “3” antivirüs uygulaması bulunmaktadır. Burada yer alan antivirüs programları birden fazla olup bu programlar içinde hangi programı tercih etmeniz telefonunuzun gücüne bağlıdır.

Listede yer alan antivürüs programları kullanıcıların deneyimine ve puanlama kritelerlerine bağlı olarak sıralanmıştır. Buradaki programlar üzerinden hangi program sizin için faydalıysa o programı android cihazınıza yükleyebilir aynı zamanda bu programlar içinde telefonunuzun içinde yer alan diğer galeri ya da programları da buna bağlı olarak koruyabilirsiniz.

Avast Antivirüs ve Güvenlik

Antivirüs uygulamaları arasında kendini gösteren ve bu android için en iyi 3 antivirüs uygulaması içinde belki de adını en çok duyuran programlardan birisi olan Avast adlı program da sıradan bir tarayıcı dışında bunun da ötesine geçen bir uygulama olarak adını duyurmaktadır.

Burada ücretsiz uygulamalar içinde birden fazla özelik barındıran avast antivirüs programı üzerinde PIN isteme özelliği ile beraber aynı zamanda burada yer alan özellik, kötü amaçlı yazılımların İnternet bankacılığı gibi uygulamaları da kendi kendine başlatma özelliğini de engellemektedir.

McAfee Güvenlik ve Güç Booster

Bilgisayar için en çok tercih edilen antivirüs yazılımları arasında yer alan ve aynı zamanda birçok kullanıcı tarafından tercih edilen aynı zamanda bilgisayarda yer alan programlar içinde yer alan McAfee Android uygulaması birçok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Antivirüs tarayıcı özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda uygulama üzerinde ücretsiz özellikler ile beraber burada kaybolan bir cihaz açısından izlenmesinin yanında kilitleme ve uzaktan silme özellikleri bulunmaktadır. Cihaz çalınması durumunda aynı zamanda uzaktan hırsızın resmini de çekebilmektedir.

Uygulamalar içinde diğer uygulamaları denetleme ve uygulamaları kilitleme özelliği de bulunmaktadır.

Sophos Ücretsiz Antivirus ve Güvenlik

Sophos firması tarafından üretilen ücretsiz olarak kullanıma sunulan antivirüs uygulaması açısından ödüllü android için en iyi “3” antivirüs uygulaması arasında bulunmaktadır Sophos uygulaması hem ödüllü bir uygulama olup ücretsiz bir şekilde reklam içermeyen programdır.

Antivirüs uygulaması seçerken nelere dikkat etmeli?

  • Özellikler: Hangi özellikler sizin için önemli? Bazı virüsten koruma uygulamaları hırsızlığa karşı koruma, ebeveyn denetimleri ve VPN gibi ek özellikler sunar.
  • Performans: Antivirüs uygulamasının cihazınızın performansı üzerinde ne kadar etkisi olacak? Bazı antivirüs uygulamaları oldukça kaynak yoğun olabilir.
  • Fiyat: Bir antivirüs uygulamasına ne kadar harcamak istiyorsunuz? Hem ücretsiz hem de ücretli antivirüs uygulamaları mevcuttur.

Hiçbir antivirüs uygulamasının mükemmel olmadığını unutmamak da önemlidir. Kötü amaçlı yazılım bulaşması riskini azaltmak için güvenli gezinme alışkanlıkları edinmek ve cihazınızın işletim sistemini ve uygulamalarını güncel tutmak önemlidir.

birbiral.com teknolojide verimli kullanım önerir.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5