Makaleler » Blog » Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Akıllı telefonlarımızın en önemli bölümü ekranıdır. Ekranı korumak için kırılmaz cam takılması gerekmektedir. Peki, akıllı telefona kırılmaz cam nasıl takılır? Hep birlikte bu sorunun cevabını öğrenelim.

Telefonunuza akıllı cam taktırmak, biraz çaba ve dikkat gerektirmektedir. Bu nedenle ekrana akıllı camı alıp hemen takmak yerine aşağıda bahsedeceğimiz adımları takip ederek kolayca ve doğru bir şekilde kırılmaz camı akıllı telefonunuza takabilirsiniz.

Kırılmaz Cam Neden Kullanılır?

Kırılmaz camlar akıllı telefonunuzun ekranını darbelere ve çizilmelere karşı bir kalkan gibi koruyarak, telefonunuzu uzun süre kullanmanızı sağlar. Kırılmaz cam neden kullanılır? Telefonu korumanın başka bir yolu yok mudur? Sorularını merak edenler olabilir. Telefonunuzu korumanın bir başka yolu da kılıf kullanmaktır. Fakat dokunmatik telefonlarda kılıf ile telefon kullanmak çok konforlu olmayabilir. Bu nedenle çoğunlukla akıllı telefonların ekranına kırılmaz cam takılır.

Akıllı telefonunuzun ekranına kırılmaz camı telefonun bakımını yapan telefonculara taktırabileceğiniz gibi dilerseniz kendiniz de takabilirsiniz. Akıllı telefonunuza koruyucu takmak istiyorsanız yapmanız gerekenlere bir göz atalım.

Adım Adım Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Takma İşlemi

Akıllı telefonu korumak için yapılması gerekenlerin en başında ekrana kırılmaz cam takılması gelmektedir.

Kırılmaz cam takma işlemini adım adım inceleyelim.

  1. Akıllı telefonun ekranının üzerinde hiç toz ve kir kalmayacak şekilde temizlenmeli,
  2. Kırılmaz camın üzerinde bulunan jelatin koruyucu çıkarılmalı ve kırılmaz camın kenarlarından tutup leke veya parmak izi olması önlenmeli,
  3. Kırılmaz cam, takılacak olan cep telefonunun ekranına dikkatli ve doğru bir şekilde hizalanarak yerleştirilmeli,
  4. Telefonun ekranına yapışan koruyucu camın içinde küçük küçük kabarcıklar oluşmuşsa bez yardımı ile ekranın üzerini orta taraftan kenar tarafa doğru silerek kabarcıkların düzelmesi sağlanmalı.

Akıllı telefona kırılmaz cam nasıl takılır? Bu sorunun cevabını yukarıda maddeler halinde belirttik. Yukarıda belirtilen bu maddeleri takip ederek akıllı telefonunuza kırılmaz camı takabilir ve telefonunuzun ekranına gelecek zararları önleyebilirsiniz. Bu sayede ekranda oluşacak çizilme, kırılma vb gibi problemler ile sonuçlanabilecek ve telefonunuza büyük oranda zarar verebilecek durumlara karşı telefonunuzu koruyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5