Makaleler » Blog » 4.5G nedir? ne değildir?

4.5G nedir? ne değildir?

4.5G nedir? ne değildir? soruları cevap vermeye çalışacağız.Cep telefonu ile duymaya başladığımız kavramların en sonuncusu kamuoyunda 4.5G olarak bilinen IMT-Advanced, dünyada kullanılan en son mobil iletişim teknolojisinin genel adıdır. Bu teknoloji daha yüksek hızda, daha kısa gecikme süresi ve yüksek kapasitede mobil internet sağlayan mobil iletişim teknolojisidir.

Ülkemiz bu teknolojiye 01.04.2016 tarihinde geçecek. Yüksek sayılara ulaşan mobil kullanımının son çılgınlığı olancak 4.5 uygulaması ile yaşamımızda bir çok değişikliğe yol açacak.
4.5G isminin yaygın olarak kullanılmasının nedeni dördüncü nesil telekomünikasyon hizmeti olmasından kaynaklanıyor.

Hız artacak, işlem süreleri kısalacak

4.5G ile mobil şebeke işletmecilerine tahsisli mevcut frekans miktarı, 183 MHz’den 573 MHz’ye çıkacak ve önemli bir kapasite değişikliğine yol açacak.
Bu sayede bulut servislerinden mobil cihazlar üzerinden video izleme kapasitesi, akıllı ev ve şehir altyapılarından mobil ofislere, yüksek boyutlu dosyaların paylaşılmasından mobil sağlık ve mobil eğitim servislerine kadar çok farklı sektörlerde hatırı sayılır yenilikler ve kolaylıklar ile mobil kullanım daha yeniliklere açık olacak.,

4.5G teknolojisi akıllı şehirlere giden yolda ihtiyaç duyulan yüksek veri trafiğini rahatlıkla karşılayabilecek.
Gündelik hayatta da birçok işimizi ve etkinliğimizi mobilden daha fazla yapmaya başlayacağız, bu da kullanım alışkanlıklarımızı ve tüm sektörleri dönüştürmeye devam edecek. Kullanmadığımız ve yeni geliştirilecek bir çok uygulama bu sayede hayatımıza girecek.
Firmalar, kurumlar ve çalışanlar, işlerini çok daha verimli bir şekilde ofis dışında, 4.5G kapsama alanı dahilinde ki her yerde yürütebilecek, ihtiyacı olan bilgilere ve dosyalara 4.5G hızıyla kolaylıkla ulaşabilecek.

4.5G yaşamımız başlıyor

Nesnelerin interneti (Makinelerarası İletişim) ve bulut bilişim, gerçek potansiyelini açığa çıkaraca. Akıllı şehir ve akıllı ev altyapıları kusursuzca çalışabilecek, hayatımızın her alanında yüksek verimlilik ve büyük kolaylık sağlayacak.

Mobil sağlık ve mobil eğitim ile uzaktan erişim artık kolaylaşacak ve her zaman bu uygulamalar yeniliklerle genç kuşakların daha fazla yaşamına dokunacak.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5