Makaleler » Yazılım » Whatsapp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Mobil teknoloji uygulaması

WhatsApp, SMS’e hiçbir ücret vermeden kullanıcıların birbirleri ile mesaj alışverişi sağlayan platformlar arası bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Mesajlaşma imkanı yanında sesli arama özelliği de altık WhatsApp’ın hizmetleri arasında.

WhatsApp ; iPhone, BlackBerry, Samsung, LG gibi Android tüm akıllı telefonlar, Windows Mobile ve Nokia için kullanılabilir ve evet, Android ve iO telefonların hepsi birbirine ileti gönderebilir! WhatsApp Messenger, e-posta ve web taramasını sağlayan aynı internet veri paketinizi kullandığından, mesajlar için hiçbir ücret yoktur ve böylece arkadaşlarınızla rahatça bir çok bağlantı kurabilirsiniz.

Normal mesajlaşmaya olanağı yanında ek olarak, WhatsApp kullanıcıları gruplar oluşturup, birbirlerine sınırsız görüntü, video ve ses mesajları gönderebilirler. Bunun için sadece android işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefona ve birde internete ihtiyacınız var.

WhatsApp geçmiş yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu. Bir milyarın üzerinde indirilen ve İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve veri gönderebilme programı olan WhatsApp, GSM kullanıcılarına ödediğimiz kısa mesaj ücretlerini azaltmanın en güzel yollarından biri.  Geçtiğimiz yıllarda Whats app ile mesajlaşan milyonlarca kullanıcı milyarlarca dolar SMS ücreti vermekten kurtuldu.

Vazgeçilmez bir uygulama

Android kullanıcılarıWhatsApp’ Gogle Play üzerinden, İOS kullanıcıları Apple Storeüzerinden hemen indirerek uygulamayı telefonunuzda aktif ederek hemen mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Tabi yazılımı indirme esnasından sizden telefon numaranızı soracak ve doğrulatacaktır. Bu doğrulatma SMS ile gelen kod ile yapılacak. Rehberinizdeki telefon numaralarını tarayarak size WhatsApp kullanıcılarının listesini sunar.

Dünyanın bir çok ülkesinde kullanılan bu özellik sayesinde farklı ülkelerdeki arkadaşlarınız ile mesajlaşabilirsiniz. Sesli görüşmelerde ise internet paketinizin kotasından kullanılacağınız unutmayın.

Bulunduğunuz konumu Whats App ile arkadaşlarınıza bildirebilirsiniz, hare location (konum paylaş) seçeneği ile bulunduğunuz konumu gösteren harita bilgisi bilgi vereceğiniz arkadaşınızın telefonuna iletiliyor ve bu linki tıklayan arkadaşınız Google Map ile sizi  rahatlıkla bulabiliyor

Whatsapp uygulaması ile Skype, Viber bigi uygulamalar arasında rekabet artmış durumda. Tüm sistem size detaylı raporlama imkanı dahi sunuyor. Tüm görüşmeleriniz, zaman, kullanım süresi, günlük, haftalık, aylık raporlar ile size sunuluyor.

Ücretsiz bir uygulama olmasının avantajlarını yaşayan tüm kullanıcıların bilinçli davranarak enerjilerini, zamanlarını verimli kullanmaları ve sağlıklarına dikkat etmeleri bizim temennimiz.

İyi dilekler paylaşmanız dostluklar için önemli

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5