Makaleler » Kültür » Tenor Arda Doğan Uluslararası Beethoven Ödülü ile ödüllendirildi

 Tenor Arda Doğan Uluslararası Beethoven Ödülü ile ödüllendirildi

Arda Doğan, Uluslararası Beethoven Ödülüne layık görüldü

Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı tenor Arda Doğan, Uluslararası Beethoven Ödülü’nü kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Trthaber.com haber sitesinde ülkemizi sevindiren örnek bir haber yayınlandı. Sanat alanında koyduğumuz hedeflere ulaşamayan ve sanatı yaygınlaştıramayan Türkiye’ye örnek bir başarı öyküsü ödüle alarak bu başarısını Dünya çapında ispatlamış oldu

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 13 Ağustos’ta “2016 European Music Academy” tarafından düzenlenen şan yarışmasında en büyük ödül olan “Beethoven Ödülü”, Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı tenor Arda Doğan’a verildi.

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleştirilen yarışmada, Avrupa Müzik Akademisi “Beethoven Ödülü” için, dünyanın seçkin opera müdürleri ve yönetmenleri jüri üyeliği yaptı.

Tenor Arda Doğan, 2016-2017 sezonunda, orkestralı üç konser için Çek Cumhuriyeti’ne davet edildi.

Doğan, “Hoffman’ın Masalları” operasında Hoffman rolüyle, “La Boheme” operasında ise Rodolfo rolüyle, 2016-2017 sezonunda Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

Bu ödüle layık görülen Sayın Arda Doğan’ı tebrik ediyor, bu başarısının sanatın yaygınlaşmasında ve sanatın öneminin artmasında örnek teşkil etmesini umuyoruz.

Deritel olarak sanatı takip etmeye devam edeceğiz. Sanat insan yaratıcılığının en belirgin yansımalarından birisidir. Aklın ve sevginin buluşmasının en anlamlı öyküsüdür. Sosyal ve sanat ile iç içe olan insanların her zaman daha başarılı oldukları kanıtlanmış gerçeklerden birisidir.

Arda Doğan gibi sanatçıları özellikle küçük yaşta çöcuklara örnek göstermek onların çalışmalarına katılmak en iyi yollardan birisidir.

Birbiral sanat haberlerini sunmaya devam edecek.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5