Makaleler » Teknoloji » Süper Mario Run App Store?de Rekor İndirme

Süper Mario Run App Store?de Rekor İndirme

Nintendo’nun ilk resmi onaylı mobil oyunu olan Super Mario Run, ilk 4 günde toplamda 40 milyon indirilme sayısına ulaşarak rekor kırdı

Super Mario Run akıllı telefon kullanıcılarının zamanlarını yoğun olarak geçirdikleri ve adeta tutku haline gelen oyunların arasına girdi. Oyun tutkusunun insan sağlığı ve psikoloji üzerine bir çok değerlendirmelere bile konu oldu.

Bir çok firma bu ihtiyaca cevap verebilmek üzere bir çok oyunu kullanıcıların hizmetine sundu. Bu süreç hızlı bir şekilde devam etmekte.

Super Mario Run 150 ülkede aktif

Oyun Türkiye ile birlikte toplam 150 ülkede teknoloji kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Super Mario 2.85 milyon kez indirilme ilgisini ve başarısını gösterdi. Nintendo tarafından yapılan açıklamayla Super Mario Run, ilk 4 günde toplamda 40 milyon indirilme sayısına ulaşarak önemli bir ilgi gördü.Oyun böylece ilk dört günlük zaman diliminde App Store’da en çok indirilen uygulama rekorunu kırdı.

Bir diğer fenomen oyun olma başarısını gösteren Pokemon Go, yaklaşık 2 haftada 30 milyon indirilme sayısına ulaşmıştı. Yalnız oyun her ülke için aynı anda piyasaya teknoloji meraklılarına sunulmamış olması sebebi ile daha fazla ilgi görmesi zamana yayılmıştı.

150 ülkenin 140’ında ücretsiz oyun kategorisinin en üstünede sırada bulunan Super Mario Run, aynı zamanda 100 farklı ülkenin en çok hasılat yapan 10 oyunu arasında yer edinerek önemli bir ilgi odağı oldu.

Oyun içi satın almalarla birlikte 21 milyon dolar gelir elde eden Super Mario Run’ın sadece iOS platformu için aktif durumda olduğunu özellikle belirtelim.

Oyunun tamamını oynamak için ise 27 TL ödemeyi gözden çıkarmanız gerekiyor. Sanal oyun platformunda akıllı telefon uygulamalarının hızla artığı dikkate alınırsa önümüzdeki zaman aralığında ilginin hızla artması kaçınılmaz görülüyor.

Birbiral Telnoloji ile birlikte

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5