Makaleler » Sağlık » Kaya tuzu çok önemli bir mineral

 Kaya tuzu çok önemli bir mineral

Tıp uzmanları kaya tuzu konusunda önemli değerlendirmelerde bulunuyorlar. Kaya tuzu çok önemli bir mineral olduğunu belirtiyorlar.

Kaya tuzu insan sağlığı için n önemli bileşenleri barındırıyor. Tabi insanlar bu konuda yeterli bilgiye sahip değil.

Daha çok tat ve lezzet kaynağı olarak günlük yaşamımızda yoğun olarak kullandığımız tuz konusunda  daha dikkatli olmamız gerekiyor. Kaya tuzu tat ve lezzet kaynağı olarak düşüneceğimiz bir ürün değil. Daha çok içinde mineral barındıran ve insan sağlığı için önemli bir doğal kaynak olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Halit denilen bir doğal mineral olarak bilmemiz gerekiyor. Kaya tuzu, insan vücudunda bulunan 92 mineral ve elementin 84’ünü barındıran harika bir besin ve sağlık kaynağıdır.

İnsan sağlığı açısında içinde en çok ihtiyaç duyulan mineraller olan kalsiyum, potasyum, magnezyum, manganez, bakır, çinko, selenyum ve iyot barındırır.

Kaya tuzunun işlenmemiş, rafine edilmemiş ve içerisinde katkı maddesi bulunmayan hali sağlıklı bir mineral deposu olduğunu unutmayın. İnsan vücudunun bu dengeli ve doğal minerale çok ihtiyacı vardır. Bu nedenle tuz olmayan kaya tuzu, sağlığımız için çok önemli ve gereklidir.

Kaya tuzu ile sağlığınızı destekleyin

Kaya tuzunun kullanımı ve tüketimi konusunda yapmanız gereken dengeli bir tüketimdir. İçinde zengin mineraller olan bu doğal besin bütün vücudu dengeler. Kaya tuzu sadece tüketilmez. Bunun yanında banyosu da yapılabilir. Kayatuzu ile gargara yapılıp boğaz ağrısı giderilebilir ve sağlığınıza olumlu destek olabilir.

Kaya tuzunun farklı kullanılabileceği konusunda uzmanlar değişik önerilerde bulunuyorlar. Bu konuda tasiyede bulunan uzmanlardan olan iç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay
“Kaya tuzunu lamba olarak kullanabilir, odanıza da koyabilirsiniz. Negatif elektron yaydığı için etrafta biriken pozitif iyonları azaltır. Radyasyon dediğimiz elektromanyetik alandan uzaklaştırır, rahat nefes aldırır. Ortamı temizlediği için kaya tuzu gece lambası şeklinde de kullanılabilir. Lamba olarak kullanıldığı zaman ısı olduğu için daha çok buhar haline gelir. Odanıza koyduğunuz zaman nefesi açar, öksürüğe, bronşite iyi gelir, tansiyonu, dolaşımı düzenler ve bütün vücudu dinçleştirir.”
Anadolu Ajansı tarafından haberleştirilen bu bilgileri dikkate almanızda önemli faydalar bulunuyor…
 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5