Makaleler » Yazılım » Google ile Ulusal Parkları 360 Derece Gezme imkanı

Google ile Ulusal Parkları 360 Derece Gezme imkanı

Google, Amerikan Ulusal Parklar Servisi’nin kuruluşunun 100. yıla ulaşması nedeni ile düzenlenen etkinlikleri kapsamında yeni 360 derecelik interaktif bir belgesel yayınladı.

Goole gün geçmiyorki yeni bir uygulamasını teknoloji kullanıcılarının hizmetine sunmasın. Yeni bir uygulama ile artık ulusal parkları bilgisayarınızın başında 360 derece görüntü ile gezebilirsiniz.


Google Arts & Culture bu uygulaması için çeşitli ulusal parklara film ekipleri gönderdi. Dünyanın birbirinden harika bu doğa parçası mekanların filmlerini çekti ve burada ki çalışanlarla röportajlar yaptı.


Bu belgeselde şu an için 5 ulusal park yer alıyor. Bunlar Kenai Fjords Ulusal Parkı, Hawaii Volcanoes Ulusal Parkı, Carlsbad Caverns Ulusal Parkı, Bryce Canyon Ulusal Parkı ve Dry Tortugas Ulusal Parkı.

Google, Amerikan Ulusal Parklar Servisi

google-650x375İzleyiciler fiyordlar arasında gezebilecek, volkanlara yaklaşabilecek, okyanusa dalıp resifleri gezebileceksiniz. Eğer Alaska’ya, New Mexico’ya, Hawaii’ye, Utah’a ya da Florida‘ya gidemeyecekseniz bu yaşayabileceğiniz en iyi alternatif deneyim olabilir.

Belgesel Arts & Culture uygulamasında yer alıyor. Uygulama hem iOS hem de Android için indirilebilir durumda. Bu sayede geniş bir teknoloji kullanıcısı bu hizmetten faydalanabilecek.

Bu sanal gezintinin faklı bir haz vereceğine hiç kuşku yok. Uygulamanın gelecekte başka doğa harikası mekanları kapsayacağı bekleniyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5