Makaleler » Mobil » Akıllı cihazlar kilonuza zarar veriyor

Akıllı cihazlar kilonuza zarar veriyor

Telefon ve Tablet gibi akıllı cihazlarını yatak odalarında şarj eden kişilerin teknolojinin etkileri yüzden kilo aldıkları iddia edildi.

İspanya’nın Granada Üniversitesi’nde yapılan son  araştırmaya göre, yatak odasında, uyurken şarj edilen akıllı cihazlar, hormonları tetikliyor ve bu kişilerin kilo almasına neden oluyor.

Granada Üniversitesi araştırdı

Granada Üniversitesi bilim insanlarının iddiasına göre, akıllı cihazların ve benzeri elektronik cihazların sarjdayken yaydığı suni ışık, obeziteyle savaşan hormonların pasif kalmasına neden oluyor.

İlgili görüşe göre, bu hormon insanın kilo vermesine yarıyor ve elektronik cihazlar bu hormonun çalışmasını oumsuz etkileyerek insan vücudunu olumsuz yönde kilo kaybını tetikliyor..

Hormonları olumsuz etkileyebilir

İspanya’daki üniversitede fareler üzerinde yapılan denemelerde bu yöntem ile  hormonların tetiklenmesi ile deneklerin kilo vermesi sağlandı. Bu hormonun insanlar üzerinde de aynı etkiye sahip olduğu düşünülüyor.
Teknoloji kullanımının bilinçli olması gerektiğini Düşünen DeriTel teknolojinin faydaları konusunda oluşan büyük başarının aynı zamanda Teknoloji kullanımından dolayı oluşan olumsuz yönlerinin açığa çıkması ve bilinçli  bir teknoloji kullanıcısı kitlenin bilinçli olmasını istemektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5