Makaleler » Blog » Cep Telefonu Optik Okuma Programı

Cep Telefonu Optik Okuma Programı

Cep Telefonu Optik Okuma Programı

Optik okuma yazılımları öğretmenlerin çoktan seçmeli sınavlarında büyük destek oluyor. iOS, Android ya da Windows üzerinden bu programları kullanabilirsiniz.

En iyi optik okuyucu programı hangisidir? Cep telefonlarında optik okuma programları görüntülerdeki metni algılar ve düzenler. Bu yazılımlar görsel üzerinde bulunan metni tanıyabilir ve belirli formatta hazırlayabilir.

Optik okuma programları oluşturduğunuz cevap anahtarlarını okuyabilir. Ülkemizde en çok tercih edilen optik okuma programlarını sizler için hazırladık. Listemizde yer alan okuma yazılımları metin içeren görselleri daha işlevsel hale getirmektedir.

Cep telefonu optik okuma programları, genellikle ücretsiz veya düşük maliyetli olarak sunulur. Bu programlar, Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazalarından indirilebilir.

Cep telefonu optik okuma programları seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Desteklenen işaret türleri: Program hangi tür optik işaretleri okuyabilir? Doğruluk oranı: Program ne kadar doğru bir şekilde işaretleri okuyabilir? Kullanım kolaylığı: Program kullanımı kolay mıdır? Fiyat: Program ne kadara mal olur?

1.Exam Reader

Cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlar için tasarlanan optik okuma programı sizlere en iyi desteği veriyor.

Öğretmenler çoktan seçmeli sınavların cevap anahtarlarını kamera üzerinden taratabiliyor. Kelime işlemci programı ile hazırlayabileceğiniz cevap anahtarları da yazılım üzerinden okunabiliyor. Uygulama öğrencinin işaretleri taşırmasına karşı toleranslıdır. Optik işaret algılamada yüksek başarı oranına sahiptir.

2.ABC Optik Okuyucu

Piyasadaki en hızlı mobil optik okuyuculardan bir tanesidir. Yazılımın birçok özelliğini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Küçük miktarda ödeme yaparak okuyucu üzerinde ekstra özellikleri aktifleştirebilirsiniz.

ABC Optik Okuyucu ücretsiz uygulamadır. Yazılım uyumlu formları hızlı bir şekilde okutup, sonuçları mobil cihazınızda sizlere sunar.

3.TestOkur Optik Okuyucu

TestOkur Optik Okuyucu pahalı optik okuyucu sistemlerine alternatif olarak geliştirildi. Test türündeki sınavları ve deneme sınavlarını okuyabilen bu yazılım sınav verilerinizi rapor haline de getiriyor. Uygulamayı kullanmak son derece kolaydır. Kurulum gerektirmez ve bilgisayarınıza USB ile bağlanabilir.

TestOkur Optik Okuyucu, kullanıcı ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıklarını göz önüne alınarak tasarlandı. Temel bilgisayar bilgisine sahip herkes bu uygulamadan yararlanabilir.

4.Omlet Optik Okuyucu

Omlet optik okuma yazılımı tüm eğitim kurumlarında optik cevap anahtarlarının hızlı ve doğru bir şekilde okunmasına yardımcı olur. Optikleri herhangi bir tarayıcıdan geçirmeniz yeterli olacaktır. Tarayıcıdan geçen optikleri hızlı bir şekilde değerlendiren yazılım olumlu not almayı başarıyor. Omlet Optik, tüm optik cevap kağıtlarını desteklemektedir.

5.OptikOS

Uygulama optik formların okutulmasını sağlar. Bu yazılımla birkaç standarda uyan her türlü formu okutma desteğini bulabilirsiniz. Sistem eğitim kurumlarında sıklıkla tercih edilir. OptikOS sınav okuma ve değerlendirme sistemi dershaneler, sınav veya anket değerlendirme merkezleri için geliştirildi.

6. Barcode Scanner

Barcode Scanner barkodları ve QR kodlarını okumak için kullanılan bir mobil uygulamadır. Uygulama, akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak barkodları ve QR kodlarını tarar ve ardından ilgili bilgileri kullanıcıya görüntüler. Barcode Scanner, Ürün tanımlama, Fiyat karşılaştırması, Kupon kullanımı, Bilgi erişimi dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

7. QR Code Reader

QR Code Reader, kullanıcıların akıllı telefonlarının kamerasını kullanarak QR kodlarını taramasına olanak tanıyan bir mobil uygulamadır. Tarandıktan sonra uygulama QR kodunu çözecek ve ilgili bilgileri kullanıcıya gösterecektir.

QR Kod Okuyucular aşağıdakiler Web sitelerinin açılması, Bilgilere erişim, Ödeme yapma,  Bilgi paylaşımı de dahil olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılabilir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5