Makaleler » Sosyal Medya » YouTube Premium ile özgün içerikler ve müzik bir arada

YouTube Premium ile özgün içerikler ve müzik bir arada

YouTube’da değişime ayak uydurararak platformunda ücretli s,steme geçiş yaptı. YouTube Premium içeriğinde neler olacak, platforumda ücretler belli oldu mu? YouTube Premium ile ilgili bir derlemek yaptık.
2005 yılından beri başarılarına başarı katan YouTube, dünyanın her tarafında birçok müziğe, filme, belgesellere, tanıtımlara hatta komik videolara erişimimizi sağlıyor. Bununla birlikte zamanda, Google’dan sonra dünyada en çok tıklanma başarısı gösteren ikinci site. Diğer bir başarıyı ise Kullanıcı başına günlük video görüntülenen 5 video ile gösterdi.

Görsel neyda alanında son Yıllarda Netflix ve Spotify gibi platformların gelişmesi ve ilgi görmesi, YouTube için gerileme ile baş başa bıraktı. Kullanıcılar reklamlardan sıkıldıkça yeni tercihlere yöneldiler ve YouTube tercihlerini azalttılar.

YouTube da bu gelişmelere ayak uydurarak diğer platformlar gibi reklamsız hizmet için çalışma yaptı. Şu anda 60’a yakın ülkede kullanılan YouTube Premium’u Türkiye’de de hizmet sunmaya başladı.

Hizmetler ücretli olarak kullanıcılara verilecek

Uygulamanın Premium versiyonunda müziklere, dizi ve birbirinden ilginç filmlere erişim sağlanabiliyor. İnternet bağlantısı olmadan video indirilebiliyor olması ise artı bir seçenek olarak sunuluyor. Bu tercih müzik dinlerken de geçerli.

YouTube Kids ,YouTube Originals, YouTube Gaming gibi farklı tercih guruplarına hitap eden bölümler de mevcut. İlk 3 ay ücretsiz kullanılan bu abonelik sisteminde bir çok farklı hizmetler farklı hizmet paketi sunuluyor. Aylık 16,99 liraya ödeyerek Premium özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz. Eğer aileniz 5 kişi ise ücret 25,99 lira oluyor.

Bu iki platformun öncelikli noktası reklamlar

Reklamlar izleyici alışkanlıklarını ve tercihlerini etkilemesi ile farklı seçenekler ve hizmetler devreye girdi. Reklam seyeretmeden içerikleri izlemek, kullanıcılar için en önemli tercih sebebi haline geldi. YouTube’da da Netflix’te de özgün içerikli videolar, filmler ile izleyicilere özgür seyir hizmeti sunuyor.

Kayıtlı olan veya olmayan herkes YouTube’daki sınırları her geçen gün genişleyen görsel meyda hizmetlerinden faydalanabiliyor., YouTube’da soru haline gelen telif haklarını ihlal edebilmesi sonucu ile karşı karşıya kalınıyor..

“YouTube, Premium’a abone olanlar sitedeki orijinal içeriklere erişim sunacak. Bunun yanında müzik servisi ile izleyicilere önemli bir seçenek daha sunmuş olacak.

Platformlar arasında rekabet artabilir

Netflix sunduğu özgğn içerikler ile dünya genelinde başarı kazandı ve yayıldı. Bu başarısı ile medya alanında yeni bir değişim kanalı daha oluşturdu. Bu başarı YouTube da bu alanda değişime zorladı ve Youtube yeni hizmetler sunmak zorunda kaldı.

YouTube Premium hizmeti ile rekabetin kızışması bekleniyor. An itibariyle YouTube Premium’un, Netflix’in önüne geçip geçmeyeceği özgün içerik oluşturup oluşturmaması ile olacak. YouTube marka değeri ve kullanıcı sayısı ile geride kaldığı yarışı önde bitirebilir.

Youtube sunduğu hizmetlere yeni özellikler ekleme olanağı daha fazla olması bu başarıyı olumlu etkileyecek yönde. İstenilen kanalın videolarını indirme ve dâhili hafızadan izleme hizmet ise diğer artıları

Deritel yeilikleri zielemeye devam edecek.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4