Giyimkent Alışveriş firmaları içinde Birbiral üretime katkı sunuyor

  • Tarih |

Giyimkent kobi işletmelerin üretime katkı

Giyimkent alışveriş firmaları ile Türkiye üretimine katsı sunmaya devam ediyor. Birbiral sanal marketi 2014 yılından itibaren giyimkent içinde faaliyete başladı ve hali hazırda üretimine ve satışa devam etmektedir.

Proje olarak Birbiral yerli ürünler sanal marketi fikri 2008 yılında belirlendi. Uzun yıllar araştırma aşamasından sonra 2014 yılında hayata geçti.

1986 yılında Büyük Şehir Belediyesi öncülüğünde sur içinde bulunan tekstil firmaları için planlanmış olan bu konsep 1994 yılında temeli atılmıştır. 2001 yılında tüm altyapısı ile birlikte ticari yaşama katılmıştır. 2200 civarında yapı barındıran site 7500 araçlık kapasitesi ile hizmet vermektedir. Onbin çalışanı ile ekonomiye önemli bir karsı sunmaktadır.

Kobi işletmelerin yoğun olarak içinde bulunan giyimkent koperatif olarak örgütlendiği için idarisi de koperatif yönetimi ile devam etmektedir.

Tekstil sektörünün ihtiyaç duyduğu ek ürünlerin üretildiği site içinde hazır giyim, aksesuar, kumaş, evtekstili olmak üzere bir çok firma bulunmaktadır.

Kobi firmalarının ekonomik olarak önemli bir üretim kapasitesi sağladığı bu firmaların içinde olan Birbiral öncelikle teksil sektörü için deri etiket üretimi ile ticari yaşama “Trendetiket” markası ile başlamış, sonra Birbiral deri ve telefon aksesuarları markası, Birbiral Sanal Market markası ile ticari yaşama devam etmektedir.

Başarını yoğun bir çalışma, doğru bir vizyon, kaliteli bir yönetim anlayışı ile devam edebileceğine inanan firma yönetimimiz çalışmalarını yılmadan devam etmektedir.

Giyim kent sitesine bir çok ulaşım imkanı bulunuyor. Minibüs, belediye otobüsleri, Topkapı – Sultan çiftliği  raylı sistem ile ulaşabilirsiniz.

Mahmutpaşa, Mercan, Sultanhamam, Yeşildirek’te faaliyet gösteren tekstilciler öncülüğünde kurulan Giyimkent kooperatifi başarılı çalışmalara devam etmek için tüm firmalar ile birlikte çalışmalara devam etmektedir.

Birbiral Yerli Ürünler Alışveriş Sanal Marketi öncelikle Türkiye ekonomisinin gelişmesi için çalışmaya devam edecek. Yaşama değer katmak, alışverişi kolaylaştırmak birbiral için birinci tercihtir.